Posezení ve stínu   

Jednoznačné je však to, že s pohodlím je to prostě lepší. A tím pohodlím nemusí být pro každého jen to nejmodernější a nejdražší.

Berte to jinak. Při koupi zahrádky již máte jakous takous představu. Zatím tam však nic není. Proto sedáváte jen tak, na zemi, na krabicích, a tak všelijak podobně. Jenže časem si odněkud přinesete nějaké zahradní židle a jéje to je pohodlíčko. To je posezeníčko, že ano? Vidíte, staré židle se mohou stát na zahrádce pohodlím.

stará pergola

Jenže si sice dobře sedíte, ale pečete se na slunci. A rádi byste stín, kterýmžto by se sezení stalo zase pohodlnější. A tak si začnete myslet na pergolu. Na její koupi, nebo na její stavbu. Ta vás přijde levněji nežli koupě celé, ale zvažte své schopnosti. Také totiž můžete místo sezení pod pergolou ležet, a to v nemocnici.

Taková zahradní pergola může být z jakéhokoli materiálu, ale v devíti případech z desíti to bývá dřevo. Není jej potřeba hodně, jen je dobré koupit skutečně kvalitní. To druhé totiž můžete nakrásně spojit čímkoli a stejně vám spadne na šišku. Takže kvalitu opravdu hlídat. Ta na té nejvyšší úrovni by měla mít označení KVH, nebo minimálně BSH. Ta druhá zkratka neznamená Brigáda Socialistického Hospodaření, není třeba se obávat. Ostatně si můžeme zkratky vysvětlit. Obě jsou z Německa. Ta první je ze slova Konstruktionsvollholz a ta druhá ze slova Brettschichtholz. Na další a podrobnější rozbor již zde není místo. Prostě si to shrneme tím, že tyto dvě zkratky vyjadřují jednu z nejvyšších kvalit zátěžového dřeva. A je to.

nazdobená pergola

Firma, na kterou je zde odkaz, ostatně ani jiné dřevo moc nepoužívá, protože ví, že jimi postavená pergola musí přežít velmi dlouhou dobu. A pokud si u ní objednáte celou stavbu na pevném podkladu, můžete si být jisti, že na šišku vám nespadne vůbec nic. Leda pokud budete volit variantu „bez pevné střechy.

Na závěr už nebývá nic jiného než vám popřát hezké posezení.

3/5 - (2 votes)