Pomocník, který by měl být vždy po ruce

Údržba bazénové vody není až tak jednoduchým úkolem, jak by se mohlo zdát. Je důležité pravidelně kontrolovat bazénovou vodu za pomocí testeru, který Vám ukáže, v jakých hodnotách se nachází dvě nejdůležitější složky bazénové vody, tedy chlor a PH vody. Pokud při kontrole zjistíte nedostatek dezinfekčního prostředku je nutné okamžitě použít přípravek zvaný chlor šok, který zajistí vmžiku zvýšení obsahu chloru ve vodě a pomůže Vám problém ihned vyřešit. Chlor šok je přípravek pro tak zvanou chlorovou terapii bazénové vody, kdy potřebujete, aby se obsah dezinfekce ve vodě zvýšil opravdu bleskově, jelikož běžné přípravky na bázi tablet se rozpouštějí postupně a dodávají vodě, co je potřeba v průběhu hodin a dnů, tak by Vám v případě zjištění, že bazénové vodě chybí dostatek chloru, opravdu moc nepomohli.

muž ve vodě

Je pravdou, že úplně nejlepší by bylo nenechat nikdy to nikdy zajít až tak daleko a opravdu pravidelně provádět kontrolu bazénové vody, ovšem je pravdou, že některým situacím se jen těžko předchází. Protože jakmile nastanou velká vedra nebo je bazén více využíván, tak samozřejmě i chlor mizí z vody rychleji, a tak je nutné provádět kontrolu vody ještě častěji. Běžná kontrola bazénové vody stačí jednou za týden až deset dní, ale jakmile se změní počasí, měli byste ji provádět častěji a v každém případě mít v zásobě dostatek přípravku chlor šok, abyste mohli problém okamžitě vyřešit.

žena ve vodě

Nezapomínejte tedy hned na začátku koupací sezóny pořídit do zásoby testery bazénové vody, přípravek pro srovnání PH vody, dostatek dezinfekčního přípravku a přípravek pro šokovou terapii a určitě bude o vodu ve Vašem bazénu dobře postaráno. Skvělou investicí jsou také pomocníci z řad bazénového příslušenství, kteří Vám s péčí o Váš bazén pomohou a usnadní Vám ji. Abyste mohli svůj bazén využívat po celou letní sezónu, a to po mnoho let, je přímo nutností se o něj dobře postarat.

5/5 - (3 votes)