Sáčky se zipem na potraviny, textil a různé drobnosti v domácnosti

Proč vsadit na sáček s uzavíracím zipem a důvěřovat jeho vlastnostem? Je jich celá řada, pojďme si ty nejdůležitější vyjmenovat.

Sáčky se zipem – vsaďte na dobrou kartu

Zdravotní způsobilost – existuje celá řada plastických hmot, které uvolňují různé toxické látky, a tudíž nejsou určeny pro kontakt s předměty denní potřeby, zvláště pak s potravinami. Do této kategorie však nepatří nízkohustotní polyetylen a polypropylen. Vyrábí se z nich obalové materiály a předměty určené pro potravinářský a farmaceutický průmysl, zemědělství, zdravotnictví a všechna další odvětví, kde do hry vstupuje pitná voda, léčiva a potraviny. Sáčky se zipem 2pack jsou bezpečné při kontaktu s pokožkou a sliznicemi i v dlouhodobém horizontu. Lze do nich ukládat pokrmy, ovoce a zeleninu či trvanlivé potraviny a skladovat je i dlouhodobě např. v mrazáku, uchovávat je v chladničce nebo při běžné pokojové teplotě. Pouze musíte počítat s tím, že sáčky jsou neprodyšné, a že se díky tomu mohou uvnitř tvořit plísně.

ovesné vločky

Neprodyšnost – vložit do sáčku se zipem pomazánku s majonézou a ponechat ji na celý den na slunci jistě není dobrý nápad, ovšem právě neprodyšnost umožňuje bezpečně skladovat třeba ořechy, luštěniny, mouku, obilné vločky nebo sušené ovoce i delší dobu. Stačí ze sáčků vytlačit vzduch a snížíte oxidaci potravin na minimum.

mandlová mouka

Neprodyšnost je využitelná vlastnost i v situacích, kdy potřebujete uchránit před vlhkostí třeba mobil nebo tablet, může se to hodit při pobytu u vody nebo při turistice za deštivého počasí. Neprodyšnosti využijete i tehdy, vložíte-li do sáčků špinavé prádlo při dovolenkovém pobytu. A v neposlední řadě se tato vlastnost hodí jako ochrana před nelibým zápachem, když kupříkladu máte v chladničce uložený zrající sýr, anebo před prachem, kdy chcete doma uskladnit sezonní oděvy nebo jiné na prach citlivé předměty.

3/5 - (2 votes)