Fasáda na rodinný dům

Fasáda je na rodinném domě důležitá, protože má vliv na jeho vzhled a zároveň je to ochranný prvek. Kamenný obklad ji zkrášlí a zároveň získáme praktičnost.

Fasáda na rodinný dům

Oblek nemovitosti

Hned při prvním pohledu na nemocnost si nejvíce všímáme několika částí, kdy jednou z nich je fasáda, protože ta zabírá velký prostor a na vzhled má skutečně velký vliv. Není to záležitost, která by vydržela věčně, a proto se jednoho dne budeme muset vrhnout na natahování nové, přičemž u novostavby budeme mít připravený čistý a rovný podklad. Důležité je rozhodnutí, který typ omítky zvolíme, protože každý má nějaké své přednosti.

fasáda domu

Nejvíce se používají organické omítky, a to zejména díky své odolnosti, protože nerozhodí je jen tak nějaký otěr či mechanické poškození. Z tohoto důvodu se můžeme těšit na dlouhou životnost. Nemůžeme ji však doporučit všude, protože záleží na mnoha faktorech. Barvu bychom neměli vybírat jen podle toho, která se nám líbí, protože záleží světelné odrazivosti. Pokud bude malá, tak hrozí velké ohřívání materiálu, což má nepříznivý vliv. Také je dobré volit o něco sytější, barvy, protože fasáda o něco vybledne, což bývá u hodně světlých typů problém.

Kamenný obklad

Fasáda nemusí být pouze klasická, protože na trhu jsou i další druhy, mezi které patří například kamenný obklad na fasádu, který je v dnešní době hodně oblíbený a najdeme jej na spoustě nemovitostech. Hned prvním faktorem je vzhled, protože ten působí mnohem masivněji a opravdu exteriér zkrášlí. Jiné společnosti nabízí mnohdy imitaci kamene, která je z betonu, takže má nižší cenu, ovšem není to pravý kámen.

obklad fasády

Kámen má totiž mnohem lepší vlastnosti a vzhled, takže se vyplatí něco si za něj připlatit. U těchto produktů musím kromě designu dbát na vhodné parametry, protože něco váží, takže společně se zateplením nesmí zeď příliš zatěžovat. Následná montáž je prováděna pomocí mrazuvzdorného lepidla na vhodný podklad, aby byla zajištěna dobrá pevnost. Životnost takového celku je opravdu dobrá, a proto se nemusíte obávat, že by se kameny začali drolit či ze zdi opadávat a podobně.