Kde dostanete půjčku?

Člověk se někdy – ač samozřejmě nerad – musí potýkat s finančními těžkostmi. Ne vždy si přichází na takové peníze, jaké by pro něj byly žádoucí, a tak se musí omezovat ve výdajích ve snaze nějak to zvládnout a mít aspoň to, bez čeho se skutečně nedá existovat.

Jenže ani na ty naprosto nezbytné výdaje nejednou peníze nevystačí. Jsou lidé, kteří skutečně sní i o naprosto elementárních banalitách, kteří by dali nevím co třeba i jenom za to, kdyby bylo doma něco k snědku nebo kdyby byl uhrazen nájem a nehrozilo tak dost možná i vystěhování na ubytovnu či dokonce na ulici.

polské bankovky

Lidé jsou prostě někdy ve skutečně tíživé situaci. A jak se z ní jenom mají dostat ven, jak to zaonačit, aby se aspoň na to nejpodstatnější peníze našly?

Často je jenom jediné východisko z takto nepříjemné situace, a tím může být půjčka. Jistě, tato má také své mouchy, třeba to, že se musí později postupně splatit a že se navíc musí za tuto pomoc platit i různě vysoké úroky, jenže i to může být nejednou pomoc nad zlato.

Ale co když člověku v jím oslovené bance nepůjčí? Co když mu řeknou, že není bonitní, protože má dejme tomu jenom nízké příjmy, nepříjemné záznamy v registrech dlužníků či dokonce exekutory v patách a podobně?

polské peníze

Pak přijde určitě vhod nebankovní hypotéka Hypotéky bez registru, jež se stejně jako všechny ostatní hypotéky vyznačuje tím, že je provázena nezbytnou zástavou nemovitosti. A rozdíl od klasických hypoték je tu pouze v tom, že se zde nepůjčují peníze na pořízení si nějaké nemovitosti, ale naopak se vlastněná nemovitost stává zárukou za půjčení peněz, jež mají obvykle sloužit k něčemu jinému, k financování jiných spotřebitelských záležitostí.

Když tedy člověk potřebuje půjčit, ale v bance ho odmítnou, může zde zastavit nemovitost, prokázat aspoň minimální schopnost splácet, a než se naděje, má k dispozici dost peněz na to, aby mohl žít jako člověk. A to až do doby, než se zase sám postaví na vlastní nohy.

4/5 - (1 vote)