Bublinkovou fólii byste měli mít doma v záloze

Některé předměty v domácnosti se vyplatí mít v záloze uschované i tehdy, když je delší dobu nevyužíváte. Jsou to například igelitové sáčky a pytle s uzavíracím zipem a bublinková fólie. Uzavíratelné sáčky jsou perfektní prostředek pro ukládání všeho možného v domácnosti počínaje potravinami a konče dětskými hračkami, sezonním oblečením a krmivem pro zvířata. Fólii s bublinkami zas využijete pro bezpečné balení věcí při odesílání balíků či při stěhování. To ale zdaleka nejsou všechny příklady, kde fólii uplatníte.

fólie se zeleným podkladem

Malování bytu – když potřebujete zakrýt nábytek, dveře, okna a cokoli dalšího před nánosy malby, většinou sáhnete po nějakém igelitovém pytli nebo tenké fólii, která se pro tyto účely prodává. Většinou jsou to ale tak tenké materiály, že se snadno protrhnou, různě v průvanu plandají a špatně se s nimi pracuje hlavně na větších plochách. To bublinková fólie neudělá, naopak dobře drží tvar, jen tak se neprotrhne a navíc chrání předměty před hrubým zacházením.

detail bublinek

Drobné opravy – občas se stane, že potřebujeme „zakleknout“ nebo se posadit či dokonce lehnout na zem, abychom demontovali vadnou elektrickou zásuvku, vyčistili odpad ve dřezu v kuchyni, vyměnili těsnění nebo přívodní hadičku u toalety, vyčistili skvrny na dlažbě či plovoucí podlaze atp. Abychom neseděli na studené zemi, podkládáme si pod sebe polštářky nebo karimatky, a jestliže pracujeme v montérkách, pak můžeme onu podložku znečistit a zbytečně si přidělat další práci. Mnohem lepší volbou je bublinková fólie Praha, ta dobře izoluje teplo, je měkká, a když ji protrhneme nebo zašpiníme, nic závratného se nestane.

Zavazadla na dovolenou – když balíte před odletem k moři a víte, že kufr bude s vámi cestovat v zavazadlovém prostoru autobusu či letadla, pak všechny cenné a křehké předměty zabalte do fólie s bublinkami. Máte pak jistotu, že se jim nic zlého nepřihodí.