Povzbuďte trávicí systém čínským zázrakem

Rezavec šikmý, neboli inonotus obliquus chaga pochází ze Sibiře a ze severu Číny. Rusové ji nazývali “darem od Boha“ a původně se používala na léčbu nádorů. V současnosti se využívá trochu jinak, jelikož na léčbu nádorů se zcela neosvědčila. Skvěle ji ale můžeme využít na potíže s trávením, se kterými vám snadno a zcela přírodní formou pomůže.
 sušená houba

Největší přínosy

Mezi nejlepší a největší pozitiva užívání této čínské suroviny patří:

  • regulování cholesterolu a tlaku,
  • protizánětlivé působení,
  • podpora kardiovaskulárního systému,
  • prevence tvorby nádorů.

 
Chaga se nejčastěji využívá v případě infekcí. Dokáže prohledat žaludek, střeva i játra, najít škodlivé patogeny a zničit je. Právě z tohoto důvodu se užívá obecně při potížích s trávením. Dokáže ho totiž podpořit a zároveň bojovat se záněty.
 

Další využití

Trpíte-li zácpou, rezavec je pro vás jedinečným a především přírodním způsobem, jak s ní zatočit. Má ale také hojivé účinky na žaludeční sliznici. Proto ho můžeme konzumovat při gastritidě a vředech. Jako doplněk léčby ho můžete využít také u Crohnovy nemoci a ulcerózní kolitidy. Stejně dobře ale působí také při hepatitidě.
 
Díky protizánětlivým vlastnostem se můžete na chagu spolehnout také během prevence rakoviny. Existuje mnoho potravin, které mají podobné účinky a působí preventivně. Zde se vše točí kolem trávicího systému, a to včetně prevence. Jistě jste si všimli, že pokud máte jakékoli potíže s trávením, tak rezavec je skvělým řešením. Ale stejně jako u jiných si musíte na účinek chvilku počkat.
 houba chaga

Blahodárný vliv na mozek

Chaga se projevuje tropismem k srdci a díky tomu je vhodná nejen od krku dolů, ale také nahoru. Pomáhá harmonizovat duši Shen, zlepšuje paměť i soustředění. Díky svému složení napomáhá ke zpomalení stárnutí buněk a funguje i jako antioxidant a adaptogen. Má skutečně širokou paletu účinků, kterých si můžete naplno užívat.

5/5 - (2 votes)