Stěhování firem v Praze vyžaduje perfektní organizaci

Zajištění stěhovací firmy je to první, co byste měli udělat ještě před tím, než podniknete v tomto směru další zásadní kroky. Mějte v zádech spolehlivou oporu s dobrými referencemi a pevně stanovené datum stěhování stanovte s dostatečným časovým předstihem, ideálně pěti týdnů. Za tu dobu se totiž řada věcí může změnit, překvapit vás, a tato doba je dostačující, abyste nebyli nějakou nepříjemností zaskočeni. To se týká jak stěhování firem Praha, tak i objektů soukromých osob.

kartonové krabice

Co vás může při stěhování zaskočit

Přístupová cesta – pokud je to možné, umožněte zástupci stěhovací firmy návštěvu u vás ve firmě, v bytě či v domě, abyste si navzájem ujasnili vše potřebné. Občas se totiž stávají případy, kdy jsou stěhováci objednaní a ti na poslední chvíli zjistí, že je u novostavby pouze provizorní lávka, rozbahněná nezpevněná cesta, příkrý sráz, úzké schodiště a další nepříjemnosti, které celou akci buď zkomplikují, nebo zbytečně protáhnou. To se týká také některých provozoven se zadním vchodem, garáží, skladových prostor, suterénních bytů apod.

knihy v krabici

Specialitky v bytě či v domě – nepříjemná překvapení, která na stěhováky číhají venku, se mohou ukrývat i uvnitř objektu. Patří sem točitá schodiště, úzké dveřní zárubně, kluzké či provizorní podlahy, rozestavěné objekty, vystěhování půdních prostor s žebříkem, špatně dostupné sklepy, nefunkční výtah či mnoho pater bez výtahu, nerozebíratelný nábytek, těžké a objemné předměty, např. klavíry a trezorové skříně, velká zrcadla, křišťálové lustry, umělecké předměty jako velké sochy či obrazy atd. O každé takové komplikaci včas informujte, anebo, jak už bylo řečeno, sjednejte si návštěvu specialisty u vás přímo na místě.

Parkování větších vozidel – stěhovací firma se vás bude pravděpodobně ptát, zda bude mít kde zaparkovat, a zda je zajištěný příjezd vozidla na obě stěhovací místa. Někdy je v tomto směru žádoucí oslovit magistrát a vyžádat si zvláštní povolení.

4/5 - (3 votes)