Kvalitní palety na jakékoli využití

Co se vám vybaví, když se řekne dřevěná paleta? Většině z nás vysokozdvižný vozík a spousta těžkých krabic. Pokud se zajímáte o bytový design, tak si jistě představíte nábytek. Udělat z nich totiž můžete prakticky cokoli. Mezi nejčastější varianty patří:

  • sedací soupravy,
  • postele,
  • zahradní nábytek apod.

prostor na palety

Kvalitnější varianta

Tepelně ošetřené dřevěné obaly jsou velmi oblíbené, protože mnohem víc vydrží . V čem proces výroby tohoto produktu spočívá? Jedná se o fytosanitární proces, během kterého jsou zlikvidovány všichni jedinci i zárodky živých škůdců. Jak?

Základem je zahřátí v jádru obalového materiálu, a to minimálně na teplotu 56°C. Doba ohřívání by měla být alespoň 30 minut, aby došlo k likvidaci všech živých organismů. Podmínky tepelného ošetření jsou samozřejmě regulovány speciálními směrnicemi, konkrétně směrnicí FAO ISPM 15. To jen tak pro zajímavost.

palety epal

Sušení není všechno

I když tato metoda upravení palet vypadá skvěle a jednoznačně vás zbaví nežádoucích škůdců, není to odpověď na všechno. Tento proces totiž neznamená, že se ochráníte před houbami a plísněmi. K tomu dochází zahřátím vlhkosti ve materiálu. Bojem proti tomu není tepelné ošetření, ale vysušení.

Sušení je energeticky, časově i finančně náročnější. V kombinaci s tepelnou úpravou ovšem představuje báječnou příležitost, jak prodloužit životnost produktu a zároveň i jeho funkčnost. Pokud je chcete využít jako nábytek, potřebujete skutečně vysokou kvalitu. A do té je vhodné investovat.

Jedinečné a levné

Vyrobit si vlastní nábytek má několik výhod. Nejen, že získáte originální součást interiéru, ale také je to ve většině případů levnější. Sami si zvolíte typ produktu, barvu i jeho velikost. Pořídit si můžete jak klasickou velikost, tak i atypické rozměry. Ty seženete prakticky u jakéhokoli dodavatele. Vytvořte si nejkrásnější postel, gauč, ale také doplňky. Vše nejen krásné, ale také na sto procent funkční.

4.7/5 - (3 votes)