Vydejte se do Karibiku

Nebudu vám zde věšet bulíky na nos, dovolená v Karibiku něco stojí a ne zrovna málo, na druhou stranu bývá tato představa dovolené pro mnoho lidí často nereálným nesplněným snem, ovšem když se podíváte na cenu těch nejlevnějších zájezdů, začínají již na nějakých 35 tisících za osobu, pokud se tedy spokojíte s nějakým levnějším hotýlkem, je to velká suma, o tom žádná, ale za splněný sen to možná není tolik. Také stojí za zamyšlení to, jestli si nezjistit v první řadě jen cenu letenky a podívat se, kolik by stálo ubytování, které byste si zařídili sami, než si kupovat celý zájezd od cestovní kanceláře, která si samozřejmě účtuje nemalou provizi.
palmy na pobřeží
V tomto případě je ale nutností, abyste se dokázali na místě domluvit, protože nebudete mít k dispozici žádného delegáta, který by za vás tyto věci obstaral. Ovšem když si spočítáte, že za dovolenou v Řecku nebo Španělsku tady v Evropě zaplatíte nějakých 20 tisíc a mnoho Čechů si může dovolit pobyt v těchto destinacích každé léto. Možná to stojí za promyšlenou.
žlutý nápoj

Ovšem kam se můžete vlastně do Karibiku vypravit?

Karibik je vlastně jakési společenství ostrovů a toto společenství se dělí do tří částí.

První částí jsou tzv. Velké Antily. Ty jsou u nás i nejznámější, patří sem státy jako Kuba, Dominikánská republika, Haiti, Jamajka, Portoriko a Kajmanské ostrovy. Nejvíce ušetříte, pokud si koupíte zvlášť zpáteční letenku, která je na celé dovolené to nejdražší a ubytování si zařídíte sami až na místě, protože v těchto státech vychází ubytování a jídlo levněji než u nás. Nejlevněji je na Kubě, ale u této destinace pozor na nutné předběžné obstarání nejrůznějších pobytových víz kvůli režimu, který v zemi panuje.
pouliční muzikanti

Druhou částí jsou tzv. Malé Antily. Sem patří nespočet malinkatých ostrůvků, z nichž nejznámější je asi Barbados.

A třetí část tvoří Bahamské ostrovy, což je pro mnohé z nás představa té největší možné pohody, která na Zemi existuje.

2/5 - (1 vote)