Nevíte, kam na výlet? V Rožnově pod Radhoštěm se nudit nebudete.

Kdysi lázeňské město je dnes turistické a kulturní centrum, které denně navštěvuje velké množství turistů. Město Rožnov leží na okraji pohoří Beskyd, a proto se můžete kochat pohledem na krásnou přírodu. Za návštěvu stojí několik pozoruhodností.
socha radhost
Valašské muzeum v přírodě
Tato národní přírodní památka představuje největší skanzen ve střední Evropě a zároveň taky nejstarší. Tvoří ji 3 části:
·         Dřevěné městečko je sestaveno z dřevěných roubených domků, v nichž se žilo nebo pracovalo v období 19. století a počátkem 20. století. Uvnitř každé stavby si můžete prohlédnout jedinečné expozice ze života v tomto období.
·         Valašská dědina je hospodářská usedlost, ve které obyvatelé chovají domácí zvířata (dobytek, drůbež) a pěstují tradiční plodiny. Uvidíte zde např. i větrný mlýn, kovárnu a zvonici.
·         Mlýnská dolina představuje hospodářství v 17. – 19. století a účelem je ukázat veřejnosti, jak fungují jednotlivá technická zařízení, např. mletí obilí, lisování oleje či výroba železného nářadí. Najdete zde technické vodní stavby, mlýn, pilu a hamr.
zábradlí u domu
Jurkovičova rozhledna
Od roku 2012 se můžete vydat na Jurkovičovu rozhlednu ležící na Karlově kopci. Její výška je 31,09 m, člení se na 7 podloží a postavena je z kamene a dřeva v tradičním stylu.
Kam na výšlap?
Z Rožnova pod Radhoštěm vede několik turistických tras. Asi nejznámější je trasa na Pustevny, v jejímž cíli spatříte zajímavé secesní dřevěné stavby z konce 19. století sloužící jako hotel a restaurace. Celý areál je národní kulturní památkou. Leží ve výšce 1018 m n. m., a jestli nechcete jít pěšky, použijte lanovku z Trojanovic, která vás do Pusteven zaveze. Navštívit odsud lze horu Radhošť. Na jejím vrcholu se nachází kaple s dřevěnou zvonicí a uvidíte zde i sochu Radegasta.
Rožnovské pivní lázně
Relax si dopřejete např. v pivních lázních. Koupel ve viktoriánských měděných vanách spojte třeba s masáží, aromaterapií, peelingem a jinými procedurami.

4.7/5 - (3 votes)