Vyrobte si s dětmi létajícího draka, typický symbol podzimu

Hledáte kratochvíli na volné odpoledne s dětmi? Podzim je tu v plné síle, proto neváhejte navázat na staré české tradice a vyrobte si spolu s vašimi dětmi létajícího draka. Nejenže se při jeho výrobě skvěle pobavíte, ale výsledek vaší činnosti vám zajistí mnoho zábavy ještě minimálně na jedno další odpoledne. Vždyť nevyužít aktuálních podzimních větrných dnů by byla věčná škoda.

chlapec s drakem

Je pravda, že létacího draka si můžete za pár korun koupit v každém papírnictví. Ovšem tuto variantu si nechte jako pojistku pro případ, že by se vám vaše dílo tak úplně nevydařilo. A pusťte se s chutí do práce, která vaše děti jistě nadchne.

K výrobě takového draka nebudete potřebovat nic složitého. Většinu potřeb budete mít jistě doma a zbytek snadno zakoupíte v nejbližším papírnictví. Pořiďte si proto dostatečně dlouhé špejle, provázek, papír, lepidlo a na dozdobení krepový papír a nějaké barvičky.

Základem každého draka je pevná konstrukce, neboli jeho kostra, kterou následně potáhnete papírem. Na internetu lze najít mnoho návodů, jak ji vyrobit, ale nehledejte v tom nic složitého. Pokud si vystačíte s dvourozměrnou konstrukcí, můžete ji snadno zhotovit překřížením a převázáním špejlí ve středu. Takto lze snadno vyrobit tvar klasického draka, čtverce, kosočtverce či kruhu.

Jakmile špejle pevně spojíte ve středu, obtáhněte jejich okraje provázkem, na který následně vypnete papír. Mějte na paměti, že celá konstrukce by měla mít co nejmenší váhu, abyste draka mohli snadno vypustit a udržet ve vzduchu.
papírový drak

Následuje nejdůležitější část, kterou je správné vyvážení. Aby váš drak dobře létal, měl by být dobře vyvážený. Je tedy potřeba, abyste na papírovou konstrukci připevnili provázek a vypnuli jej pod správným úhlem. Jak na to se rovněž dočtete na internetu.

A poté už stačí draka vyzdobit podle vašich představ a navázat mu pentličky na okraje a na ocas. V této fázi jistě převezmou iniciativu vaše děti. Jakmile je dílo hotovo, nezbývá než počkat na ten správný vítr a otestovat jeho funkčnost.

4/5 - (2 votes)