Pracovníci Disneylandu čelí bezohlednému vykořisťování

Snad každý z nás už někdy slyšel o společnosti Disney. Hodnota této společnosti se odhaduje okolo 150 miliard dolarů. Rozhodně se není čemu divit. Její zisk se totiž pohybuje okolo 9 miliard dolarů za rok. Navíc díky odpisu, který zavedl Donald Trump, společnost dosáhla na další 1,5 miliard dolarů. Jedná se tedy o společnost, kde rozhodně o výdělek není nouze. Správní rada Disney ještě před nedávnem dospěla ke čtyřleté dohodě o kompenzacích a to se svým ředitelem Bobem Igerem. Výše vyrovnání se pohybuje okolo 423 miliónů dolarů.
disney hrad
Ale i přesto, že Disney dosahuje takových výšek a generální ředitel by měl obdržet velkou sumu peněz, nejen mzdy ale i výhody pro zaměstnance jsou opravdu otřesné. Lidé, kteří celý den chodí v kostýmech Mickey Mouse či myšky Minnie, nebo ti, kteří prodávají jídlo, přijímají vstupenky či mají na starosti prohlídky, mají mzdy, které jim sotva stačí na to, aby se vůbec uživili.
tokio disneysea
I když bychom to neřekli, oblast Anaheimu je velmi drahá komunita. I přes to, že nárůst nákladů na bydlení a další potřeby je velmi prudký, stále se zaměstnanci setkávají s tím, že jsou jim prováděny škrty ve výplatách . Taková průměrná hodinová mzda se pohybuje okolo 13, 36 dolarů. V dnešní době vydělává více než 80% zaměstnanců mnohem méně než 12 dolarů za hodinu. Až třičtvrtina z nich tvrdí, že nevydělávají dostatek peněz na pokrytí vlastních výdajů. Někteří z nich mají dokonce strach z toho, že budou vystěhováni ze svých domů či bytů.
minnie a mickey mouse
Možná se vám to může zdát těžko uvěřitelné, ale opravdu je tomu tak. Více než 10% z nich uvedlo, že v posledních dvou letech byli dokonce bez domova a neměli kam večer složit hlavu. Tito lidé opravdu žijí ve finanční nejistotě. Ani ne 30% uvedlo, že mají každý týden ten stejný rozvrh.

3/5 - (1 vote)