Posezení pro děti

I děti potřebují někde sedět. Už od malinka potřebují mít své místo, které mu bude pohodlné a bude se v něm cítit bezpečně. V první řadě si ujasníme co je to vlastně sed. Sed je moment, kdy se dítě samo přes bok posadí a samo se v sedu udrží, aniž by se nějak kymácelo, padalo či se muselo opírat. Jakmile si dítě takto samo sedá, je možno jej dávat sednou do židličky.

pokoj se židlí

  1. Kojenecké židle

Židle pro kojence ulehčují život maminkám maličkých dětí, které potřebují děti usadit k jídlu, či k jiné činnosti, aby dítě chvíli zabavily. Takové židličky bývají polohovatelné, dítko v ní může být v pololehu a v době kdy už sedí je pak normálně v sedu. Důležitá je také opěrka pro nohy, aby dítě mohlo mít nohy položené a opřené. Důležité je neposazovat dítě v době, kdy ještě samo nesedí.

  1. Židle pro školkové děti

Pro děti od tří do šesti let jsou ideální židle rostoucí. Ty se vyrábí ze dřeva a mají polohovatelnou podložku pod nohy. Vydrží dětem klidně až do desíti let a dítě na ní má možnost správně sedět. I do těchto židlí koupíte bez problémů polstrování, takže sezení na židli může být příjemné a pohodlné.

U dětí jsou také oblíbená molitanová křesla, která jsou velice pohodlná a některá se dokonce dají rozložit i na pohovku. Tyto pohovky kupujte tak, aby dítě již umělo samo sednout ze stoje.

dětské židličky

  1. Puberťáci

Děti od desíti let už většinou mohou bez problémů sedět na klasické židli, je však důležité aby měli i svoje místo, které jim bude pohodlné. Tohle místo mohou být třeba sedací vaky pro děti, stan s polštáři, nebo jakékoli místo, kde se cítí dobře. V dnešní době se již vyrábí křesla či polštáře ve všech možných variantách a vzhledech. Nejlepší je, když si dítě může vybrat kousek podle sebe, aby se mu líbilo. Takže do obchodu běžte ideálně společně.

Ať kupujete jakoukoli židli či křeslo, vždy se zaměřte na výšku dítěte a u těch nejmenších na to, co už sami zvládají.

4.5/5 - (2 votes)