Nezapomínejte na kvalitu filtračního písku

Abyste si mohli užívat průzračně čisté vody a současně se v ní koupat bez rizika vyrážky, budete potřebovat kvalitní zařízení určené k čištění vody. Právě ta je důležitá k tomu, abyste mohli z vody dostat větší kusy nečistot, které jsou pro účinnou bazénovou chemii příliš velkým soustem. Právě proto se stala tato metoda naprostým základem v péči o vodu ke koupání.

filtrace

Vybrat správně není nic jednoduchého

Filtrace nejčastěji pracuje na principu pískového čištění, kdy zrnka zachytávají oné nečistoty, které nechcete ve vodě mít. Právě proto je nutné vybírat správný písek do filtrace, který nejenom, že bude efektivní pro čištění, ale také vydrží dlouho a nebudou s ním žádné problémy. Některé typy těchto prvků totiž mohou být kontraproduktivní, neboť místo čištění budou dělat neplechu v rámci samotného čisticího zařízení.

Jak vybrat, abyste byli spokojeni?

Pro čištění jsou důležité zrnka s ostrými hranami, které bude veškeré nečistoty zachytávat s maximální efektivitou. Tyto ostré hrany by měly vydržet v činnosti co nejdéle, aby bylo možné uznat zakoupený produkt jako maximálně efektivní. Ne všechny typy těchto prvků však dokážou udržet hrany zrníček dostatečně dlouho ostré. Proto je důležité umět správně vybrat. Jak to však udělat?

  • Najít si správný obchod
  • Mít přehled mezi jednotlivými typy
  • V případě nejasností mít možnost si nechat poradit
  • Správně čisticí prvek aplikovat

písek

Kromě toho, že musíte mít k dispozici nejenom kvalitní písek, měli byste mít jistotu i v ohledu samotného zařízení, které k filtraci používáte. I sebelepší čisticí médium nemůže být efektivní, když k tomu nemáte to správné zařízení, avšak stejně tak to platí i naopak. Nezapomínejte tedy na důležitosti vzájemné spolupráce filtrace a samotného písku. Jakmile se postaráte o to, aby všechno bylo v optimální kvalitě, můžete očekávat čistou vodu bez kompromisů.