Když nejsme bohatí – nemáme nic!

Peníze jsou v dnešním světě šíleně důležitou rolí. Pokud nemáme peníze je problém se uživit anebo si udržet střechu nad hlavou. Kdy tohle skončí? Neustálé zdražování energií, jídla i bydlení a léku v nás má vyvolat něco pozitivního? Kde to jsme? Kde to žijeme? Jsme lidé, co pracují, a přesto počítáme každou korunu, stovku, tisícovku a dbáme na to abychom mohli uživit celou rodinu. Je hrozné kam se ten svět vyvinul. Bohužel ani stát nám nemůže nebo nechce dostatečně pomoci.

peníze - rovnováha

Proč mají profesionální sportovci a politici několika nulové sumy každý měsíc na účtu a klasický řemeslník si k té částce nemůže ani přičichnout? Proč máme platit všichni stejně? Energie a jiné věci by se měli počítat z průměrné mzdy každého z nás, abychom mohli opravdu, ale opravdu žít a ne přežívat. Nikdo z nich to ale nechce slyšet, protože nikdo z nich není v průměrné nebo nedostatečné finanční sféře.

My, obyčejní lidé se musíme zadlužit, abychom něco mohli mít a mohli jsme krásně bydlet a dát svým dětem alespoň ten luxus střechy nad hlavou a klasického jídla. To, co se tu děje je špatně, ale proč by se to mělo měnit, že? Ti nahoře se mají dobře a stěžují si, pokud jim plat ze sta tisíc za měsíc klesne na devadesát tisíc za měsíc.

Je to hrozné. Lidi se vraždí kvůli krádeži peněženky nebo nějakého majetku. Odporná doba!

bohatý muž

Jak je vidno, peníze nemají jenom pozitiva. Díky tomu, že si vezmeme půjčku, hypotéku či úvěr zadlužíme se na několik let a přeplatíme ohromné sumy navíc. Proč musíme platit úrokové sazby, když jednoduše nemáme možnosti jako výše postavení lidé. Nejde o to, že bychom tu práci nezvládli, ale nemáme potřebné placené školy nebo takové kontakty, které by nás zaměstnali. Není to fér. Tahle celá doba není fér a čím dřív si to lidi uvědomí a semknou se, tím dřív se může něco pro nás obyčejné lidi udělat. Lidé, nebojte se projevovat své názory!