Elektrický zubní kartáček

Ač se to nezdá, tak kartáček zná lidstvo přes 5 tisíc let. Sice má hodně daleko k dnešní podobě, ale již tenkrát se prováděla velmi podobná technika čištění zubů jako dnes. Vývoj samotného kartáčku se zajisté nezastavil. Například jeho elektrická podoba se na trhu objevila poprvé v roce 1959 a dodnes se stala nejvíce používanou. Je sice pravdou, že rozdělila zubní lékaře na její příznivce a odpůrce, ale tak to již ve světě běžně chodí.
zubní kartáček
Přesto elektrické zubní kartáčky vynikají vysokou účinností čištění. Navíc se výroba stále zdokonaluje i v maličkostech používání, takže nás některé modely mohou i upozornit na to, když budeme příliš tlačit při čištění zubů na samotný výrobek. To je samozřejmě velká chyba. Tím, že budeme více tlačit, tak si rozhodně zuby lépe nevyčistíme, spíš si způsobíme problémy s dásněmi.
elektrické kartáčky
1.       Rotační kartáček
Kruhové hlavice provádějí kruhové pohyby. Většinou nejde o klasické točení, spíše by se dalo říci, že je to jen nějaké vrtění. U kvalitnějších modelů nalezneme i různé kmity. Oral-B pak nabízí skutečně širokou paletu hlavic a také mají různě tvarované štětiny. Některé jsou i barevně vytvořené. Není to jen kvůli možnému designu, ale jakmile se začne barva postupně vytrácet, tak je to jasné znamení toho, že bude nutné brzy vyměnit celou hlavici.
potřeby na čištění zubů
2.       Sonický kartáček
Tato technologie je nejvíce prosazovaná samotnými odborníky. Ačkoliv se zdá, že hlavice jsou podobné běžným kartáčkům, tak přece jenom mají skryté v sobě tajemství. Při čištění kmitají různými směry. Proto si vysloužily název sonické. Je to díky efektu, který tvoří, dokážou snadno proniknout i do mezizubních prostorů. Pro začátečníky je mnohdy tato metoda nepříjemná a musí si na ni zvyknout, ale zase je naprosto spolehlivá.
Napájení samotných kartáčků je možné Ni-MH nebo Li-lon akumulátorem nebo AAA bateriemi. Na výběr jsou produkty s různými počty pohybů a programů. Vybrat si může každý svého favorita.