Stropní LED panely – vlastnosti a výhody

Stropní LED panely jsou určeny k osvětlení interiéru. Vnější okraje bývají převážně vyrobeny z eloxovaného hliníku a krytí je z kvalitního a odolného plastu. K dostání jsou stropní LED panely v jednoduchém čtvercovém, kulatém či obdélníkovém tvaru. Díky úzkému provedení je možno je tak zasadit do designu interiéru, kdy tak nejsou rušivým elementem, ale naopak působí coby interesantní prvek po designové stránce. Prostřednictvím vysoké propustnosti světla skýtají příjemné, měkké a zcela jasné osvětlení. Pozitivní je, že světlo nedráždí lidský zrak a může i zmírnit potenciální únavu očí.

světla v oknech

Pozoruhodné vlastnosti a přednosti

Oproti ostatním světelným výrobkům mají panely pozitivní atributy a mnoho výhod. Jednak jsou úzké, velmi energeticky úsporné a dávají komfortní osvětlení. Dlouhá životnost je jejich silnou stránkou. Eliminace kmitání. Poskytují tichý chod.

K dostání jsou v různých variantách dle způsobu použití. Díky tomu se tak dají využít takřka kdekoliv. Ideální osvětlení do bytu, rodinného domu, restaurace, hotelu, kanceláře, obchodu apod. Pozitivní je, že je potenciální instalace do všech stropů.

V čem spočívá podstata výběru?

Důležité je vědět, do jakého prostoru je osvětlení určeno. Mějte na paměti, že přeci jen do každého prostranství náleží jiný tvar, velikost, barva světla a rovněž je odlišný způsob ohledně uchycení. Je zapotřebí zvolit panel s výkonem, jenž bude maximálně dostatečný pro osvětlení k velikosti konkrétního interiéru a způsobu využití.

světlo na stropě

Levnější verze výrobku mohou obsahovat levnou elektroniku, která snižuje kompletně jejich efektivnost, tj. méně světla při stejné spotřebě energie. Je důležité si dávat při výběru pozor a preferovat kvalitní výrobky, jenž poskytují skutečný světelný tok v lumenech.

Kvalitní výrobek zajistí velmi komfortní, harmonické a jednotné osvětlení prostředí, kterého konvenční žárovky nemohou dosáhnout.