Být bohatým: tipy a triky pro více peněz

Jistě, jste bohatí, když máte spoustu peněz – ale jde to ještě konkrétněji? Od jaké sumy lze člověka považovat za bohatého? A mohu se cítit bohatě, když mám méně?

Neexistuje žádné číslo, které by definovalo bohatství. Kromě toho existuje rozdíl mezi příjmem a bohatstvím: můžete být bohatí, pokud máte vysoký měsíční příjem, nebo pokud máte hodně našetřeno. Jelikož neexistuje pevná definice, můžete se rozhodnout, od kdy jste bohatí.
našetřené mince

Jak můžete zbohatnout

Dobrá zpráva: zbohatnutí je snadné. Špatná zpráva: zbohatnout není snadné.  Protože i když jednotlivé kroky tvorby bohatství jsou velmi jednoduché, jen velmi málo lidí je opravdu bohatých. Nebudete bohatí tím, že vyděláte hodně peněz a utrácíte hodně – ale tím, že budete trpěliví. Chcete-li být bohatí, musíte dlouhodobě přemýšlet a stanovit si cíl.

I obyčejní lidé s nízkým nebo průměrným příjmem také mohou zbohatnout,  pokud žijí ekonomicky a  odkládají peníze a mají úspory.

Ušetřte peníze v každodenním životě a raději investujte takovým způsobem, že se vynásobí – například v akciích, dluhopisech nebo v nemovitostech, které si pronajmete. To je rozdíl mezi výdaji a investicí. Nejde jen o správné investiční strategie, ale začít co nejdříve a vydržet co nejdéle.

káva na pracovním stole

Rychlá cesta k bohatství

Ano, tvrdá práce a disciplinovaná šetrnost z vás může udělat boháče, to je hezké a dobré – ale neexistuje zkratka? Ano, jako vždy v životě, existuje několik rychlých a snadných způsobů.

Můžete například vyhrát loterii nebo zdědit hodně peněz. Nebo byste využili nějaké daňové triky daňových triků – které nemůžeme doporučit, protože je to zakázáno a nemorální. Kromě těchto možností zbývá jen jedna věc: vydělat více peněz, vynaložit méně peněz – to je jediný způsob, jak dosáhnout dlouhodobé tvorby kapitálu.

Zbohatněte – temná strana

Být bohatý a schopen splnit všechna jeho přání zní jako sen – ale finanční prosperita má i své nevýhody. V první řadě mnozí lidé, kteří se stali bohatými, si uvědomují, že ve frázi “ jen peníze samy vás neudělají šťastnými“ je pravda. Navíc mnoho bohatých lidí nemá v životě žádné cíle. Pracovali celé roky, aby si vystavěli své štěstí a pak si uvědomili, že se cítí prázdní, když sedí ve svých zlatých klecích. 

Finanční svoboda

Královskou třídou bohatství je  finanční svoboda: ti, kteří jsou finančně svobodní, mají – lidově řečeno: vystaráno a mohou žít ze svých naspořených nebo investovaných peněz.  Finančně volní lidé již nemusí pracovat pro víc, ale mohou dělat, co chtějí.

Chcete vědět, kolik peněz potřebujete, abyste byli i finančně svobodní? Můžete si to  spočítat jednoduše : Spočítejte, kolik peněz potřebujete v měsíci a vynásobte jej 12. Kolik let chcete být svobodní? Svůj výsledek vynásobte třeba 20, pokud chcete vědět, kolik peněz potřebujete pro příštích 20 let.

 


5/5 - (1 vote)