Přeprava zboží

Přepravovat zboží není někdy vůbec nic jednoduchého, protože k tomu potřebujete spolehlivý vozový park a zaměstnance. Mnohdy se vyplatí zvolit dopravce.

Přeprava zboží

Vlastní

Máte firmu a potřebujete odvést své zboží? Pak máte na výběr dvě možnosti, přičemž buď si zajistit vlastní dopravu, nebo si nechat produkty odvést ověřeným dopravcem. Pokud máte menší společnost a spíše spolupracujete s partnery v naší republice, tak můžete převoz zvládat pravidelně sami, ale počítejte, že to není nic jednoduchého. Jako první je totiž potřeba zajistit vozový park, díky kterému budete moci zboží přepravovat.

vysokozdvižné vozíky

Navíc je potřeba najmout i řidiče, takže je na zvážení, jestli se Vám to vyplatí. Bohužel pořizovací náklady a náklady na provoz jsou hodně vysoké, a proti se vlastní přeprava vyplatí jen u menších firem třeba pomocí dodávek do 3,5 tuny. Najít na bazaru spolehlivou dodávku není problém, a navíc k jejímu řízení stačí pouze ŘP skupiny B. Ovšem u velkých firem budeme muset najít jiné řešení, protože koupit kamion s přívěsem není nejlevnější, a to ještě nepočítáme s provozními náklady.

Dopravce

U velkých firem se přeprava čehokoliv řeší pomocí dopravců, jenž zajistí kamionovou dopravu. Ta je výhodná v tom, že se pomocí ní dá přepravit spousta tun za velice krátký čas. Vnitrostátní kamionová doprava se o tento problém postará, a navíc oproti konkurenci má řadu značných výhod. Společnost se totiž neustále posouvá dopředu a rozšiřuje své možnosti, a proto si můžete objednat kamionovou přepravu, jenž proběhne velice rychle. Snaží se celý proces co nejvíce urychlit a zjednodušit, aby vše probíhalo ještě efektivněji. K tomu pomáhá algoritmus, který velice rychle automaticky určí cenu.

kamiony na dálnici

Díky automatizaci má společnost cíl, aby dispečer zvládal až 100 přeprav za den, což je opravdu hodně. Takže pro klienta to znamená, že okamžitě po zadání pár údajů vidí, kolik ho přeprava bude stát. Následně díky celému systému pro zboží přijede určitý dopravce, který ho i zároveň doručí. O všem máte naprostý přehled online.

1/5 - (1 vote)